Avşa Adasına Kışın Ulaşım

Yaz aylarında avşa adasına ulaşım kolaydır. Peki avşa adasına kışın ulaşım nasıldır.Düzenli seferler varmıdır nasıl gidilir, nasıl dönüş sağlanır hepsini sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

Avşa adası kış aylarında oldukça içine kapanıktır.Yaz aylarında 130.000`i bulan nüfus kış aylarında 2000 kişi civarındadır.Bu dönemde oldukça sakin olan ada eylül ayının sonlarına doğru kış moduna geçer.Bu dönemde ido hergün düzenli olarak yapmış olduğu seferlere ara vererek sefer sayısını cuma günleri gidiş pazar günleri dönüş olmak üzere hafatada 1 güne düşürür.Kışın başlaması ile birlikte ido bahara kadar seferlerine ara vermektedir.Yinede haftada 1 gün Adalar-1 feribotu ile Tekirdağ`a sefer düzenlenmektedir. Kışın avşa adasına istanbul üzerinden gelecek olanlar Adalar-1 gemisi ile irtibata geçmelidirler.

Anadolu yakasından ise hergün düzenli olarak Erdek üzerinden sabah ve akşam olmak üzere günde 2 adet avşa adasına feribot seferleri düzenlenmektedir.İstanbul üzerinden alternatif olarak bandırma`ya oradanda Erdek`e geçerek avşa adasına ulaşım sağlayabilirsiniz.Kış aylarında hava şartlarının büyük ölçüde olumsuz olmasından ötürü yolculuk yapacak olanların gelmeden önce hava durumuna bakmalarını kesinlikle öneriririz.

Avşa Adasına Kışın Ulaşım

Bir önceki yazımız olan Avşa Adasında Ne Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.