Avşa Adasına Kışın Ulaşım

Yaz aylarında avşa adasına ulaşım kolaydır. Peki avşa adasına kışın ulaşım nasıldır. Düzenli seferler varmıdır nasıl gidilir, nasıl dönüş sağlanır hepsini sizlerle bu yazımızda paylaşacağız. İlk önce kışın yapılacak aktiviteler ile ilgili Avşa Adasında Gezilecek Yerler sayfamızı incelemenizi önermekteyiz.

Avşa adası kış aylarında oldukça içine kapanıktır. Yaz aylarında 130.000`i bulan nüfus kış aylarında 2000 kişi civarındadır. Bu dönemde oldukça sakin olan ada eylül ayının sonlarına doğru kış moduna geçer. Bu dönemde ido hergün düzenli olarak yapmış olduğu seferlere ara vererek sefer sayısını cuma günleri gidiş pazar günleri dönüş olmak üzere hafatada 1 güne düşürür. Kışın başlaması ile birlikte ido bahara kadar seferlerine ara vermektedir. Yinede haftada 1 gün Adalar-1 feribotu ile Tekirdağ feribot seferleri düzenlenmektedir. Kışın avşa adasına istanbul üzerinden gelecek olanlar Adalar-1 gemisi ile irtibata geçmelidirler. Bununla birlikte kış aylarında Avşa Adası İdo Seferleri düzenlenmemektedir.

Anadolu yakasından ise hergün düzenli olarak Erdek üzerinden sabah ve akşam olmak üzere günde 2 adet avşa adasına feribot seferleri düzenlenmektedir.İstanbul üzerinden alternatif olarak bandırma`ya oradanda Erdek`e geçerek avşa adasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Kış aylarında hava şartlarının büyük ölçüde olumsuz olmasından ötürü yolculuk yapacak olanların gelmeden önce Avşa Adası hava durumu`na bakmalarını kesinlikle öneriririz. Yaz dönemlerinde adamıza gelmeyi planlıyorsanız Avşa Adasına Nasıl Gidilir adlı sayfamıza bakmanızı tavsiye ederiz. Kışın kalınacak yerler ile ilgili Avşa Günlük Kiralık Evler içeriğimizi ziyaret ediniz.

Avşa Adasına Kışın Ulaşım

Avşa Adası İdo Seferleri

Avşa adası ido seferleri adamıza her tatile geleceklerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Avşa yapısı itibarı ile bir ada olduğu için ulaşım sadece deniz yolu ile sağlanmaktadır.

Bu nedenlede avşa adasına tatile çıkmadan önce mutlaka ulaşım durumunuzu çözmeniz gerekmektedir. Avşa adasına ulaşım büyük ölçüde ido sağlamaktadır. Adamıza en hızlı ulaşabileceğiniz ido deniz otobüsleri ile yenikapı ve bostancı üzerinden kalkış sağlanmaktadır. Yolculuk sırasından marmara adasına yolcu indirilmekte ulaşım avşa adasında son bulmaktadır. Avşa`ya ulaşımınızı sağladıktan sonra yapacağınız aktiviteler ile ilgili Avşa`da Gezilecek Yerler içeriğimizi inceleyerek güzel bir tatil planı yapabilirsiniz. Ayrıca konaklamalarınız hakkında rehber bilgiler için Avşa Adasıda Nerede Kalınır sayfamıza bakmanızı kesinlikle önermekteyiz .

 Her yılın nisan ayında ido avşa adasına haftalık seferler düzenlemektedir. Nisan ayından haziran ayına kadar hafatada sadece cuma günleri istanbuldan hareket sağlanmakta pazar günleride dönüş seferi düzenlenmektedir. Okulların haziran ayında kapanması ile birlikte ido günlük sefelere başlamaktadır. Hafta içi her gün saat 08:30 da bostancıdan hareket eden otobüs yenikapı`daki yolcularıda aldıktan sonra 09:30 da avşa adasına hareket etmektedir. Ulaşım 3:30 saat sürmektedir. Temmuz ayında sefer sayıları 3 e bazı durumlarda 4 e çıkmaktadır. En çok seferler haftasonları düzenlenemekte olup sayı 6 ya çıkabilmektedir. Bayram dönemlerinde bu sayı 20`yi bulabilmektedir. Bu nedenle haftasonları veya bayram dönemlerinde avşa adasına gelecekseniz gidiş ve dönüş olmak üzere mutlaka bilet rezervasyonlarınızı yapmanız gerekmektedir. İstanbul üzerinden alternatif ulaşım için Avşa Adası Feribot Seferleri sayfamızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu konuda detaylı bilgileri ve bilet rezervasyonlarını ido`nun web sitesinden yapabilirsiniz. Sormak istediğiniz konularda konu altındaki yorum alanından bize soru yöneltebilirsiniz. İdo Avşa Adası Seferleri 2021 yılı tarife bilgileri güncellenmiş ve listelenmiştir .

Avşa Adası İdo Seferleri

Avşa Adasında Ne Yapılır

Avşa adasında ne yapılır? Adaya tatile geleceksiniz ama neler yapılır bilmiyorsunuz, işte bu yazı dizimizde bu sorularınızın cevaplarını bulacaksınız.

Avşa adası turistik anlamda herşeyi yapabileceğiniz her türlü imkanı bulabileceğiniz bir ada olma özelliğindedir. Adamızda yapılacak en güzel aktivitelerin başında Avşa Adası Plajları içerisinde yüzme gelmektedir. Adanın hemen hemen her yerinden denize girme imkanı bulunmaktadır. Adamızda yapacağınız ufak bir keşif gezisi ile yüzülecek noktaları keşfedebilirsiniz. Tabi bu durum dalış meraklıları içinde geçerlidir. Dalmayı, su altını sevenler için ada adeta bir cennettir.Yine bu noktalarda güneşlenebilir günün tadını çıkarabilirsiniz. Avşa adasında yapılacak bir diğer aktivitede bisiklet sporu`dur. Adamızda bisiklet kiralama noktalarından kiralayabileceğiniz bisikletler ile adayı dört bir yandan gezebilir keşfetmenin ve bu keşiflerle birlikte doğanın manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Yapacağınız bu keşifler için Avşa Adası Gezilecek Yerler rehberimizden yararlanabilirsiniz. Rüzgar sörfü`nü seviyorsanız yiğitler köyünde bol bol esen poyraz rüzgarları sayesinde bu keyfi doyasıya yaşayabilirsiniz.

 Bunların dışında adamıza özgü balık çeşitlerini ve meşhur midye tavası`nın tadına bakabilirsiniz. Sahil bandında bulunan yerel restoranlarda müşterilerine müzik yapan roman arkadaşların eşliğinde keyifli avşa geceleri`ni yaşayabilirsiniz. Yeme ve içme mekanları ve yenilecek şeyler hakkında Avşa Adasında Ne Yenir içeriğimizden yararlanabilirsiniz. Barlarında eğlenebilirsiniz, sabaha kadar açık discolarında sabaha kadar dansın müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Sabahladığınız gecelerde yiğitler köyünde gün doğumunu izleyebilirsiniz. Balık tutmayı seviyorsanız adamızın her noktasından balık tutabilirsiniz veya tekne kiralayakda bu aktiviteyi yapabilirsiniz. Meşhur yöresel ev yemekleri sunan lokantalarında uygun fiyatlarla kendinize ziyafet sunabilirsiniz. Tutacağınız her hangi bir daire villa veya bir apartta mangal keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Meşhur gün batımlarını izleyebilirsiniz. Cennet tepesi denilen manzara noktasında nefis manzaralar eşliğinde kendinize bir fotoğraf anısı oluşturabilirsiniz. Nefis kumpir çeşitlerinin tadına bakabilirsiniz. Meşhur avşa şaraplarından yanınızda götürebileceğiniz gibi yemek şölenlerinizde güzel şaraplarımızın tadını çıkarabilirsiniz.

 Avşa adasında neler yapılır aktiviteler nedir kısaca sizlere bu yazı dizimizde bunları anlatmaya çalıştık. Umarız sizde bu ada yaşamı içerisinde yerinizi alır adamızın keyfini çıkarabilirsiniz. Konaklamalarınız için Avşa Adası Kiralık Ev seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Avşa Adasında Ne Yapılır

Avşa Adası Feribot Saatleri

Avşa adası feribot saatleri adamıza gelecekler için önem arzeder. Gerek istanbul üzerinden gerekse anadolu tarafında gelecek olan tatilciler için feribot sefer tarifeleri`ni bu makalemizde bulacaksınız. Adamıza tatile gelmeden önce Avşa Adasında Ne Yapılır bunları bilmeniz gerekiyor.

 Avşa adası`na ulaşım iki yoldan mümkündür. İstanbul üzerinden her okulların kapanışı tarihi itibarı ile günlük İdo Avşa Adası seferleri yapılmaktadır.Her sabah saat 07:30, 9:15, 10:30 saatlerinde Yenikapı ve Bostancı`dan hareket eden deniz otobüsleri avşa adasına 3 saat içerisinde ulaşmaktadır. Araçlı gelecekler Tekirdağ istikametinde adamıza her sabah saat 08:00 – 16:00 saatlerinde hareket eden feribotlar ile ulaşabilirler. Avşa adası feribot sefer tarifeleri ve bilet rezervasyonları için adamıza sefer düzenleyen özkaptan, ciner denizcilik ve adalar-1 feribotları işletmelerinin web sitelerine google üzerinden isimleri ile arama yaparak ulaşabilirsiniz. Araçlı geleceklerin mutlaka ön araç rezervasyonları yaptırmaları gerekmektedir. Bayram dönemlerinde ek feribot seferleri konulmaktadır. Bunun için yine aynı firmaların web adreslerine bakıp iletişim kurmanız yeterlidir. Ayrıca bu feribotlar Avşa Adasına Kışın Ulaşım sağlamaktadırlar.

Sizlere kısaca avşa adası feribot seferleri hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Tatilinizde bir yazlık veya villa kiralamak isterseniz Avşa Adası Kiralık Ev seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi yorum alanından bize sorabilirsiniz.

Avşa Adası Feribot Saatleri

Avşa Adası Yiğitler Köyü

Avşa adası yiğitler köyü adamızın doğu sahilinde yer alan bir tatil beldesidir. Son nüfus sayımına göre nüfusu 618 kişi olan yaz kış yaşayanların bulunduğu bu köy son yıllarda artan popülaritesi ile tatilcilerin gözdesi durumunda. Ayrıca köy Avşa Adasında Gezilecek Yerler listesinde yer alıyor.

 Eski dönemlerin balıkçı kasabalarını andıran yapısı ile sakin ve huzurlu bir tatil düşünenlerin yanı sıra muhafazakar kesimin ağırlıkla geldiği bir belde olan köyümüzde tatilciler için daha çok ev tipi pansiyonlar ve apartlar hizmet veriyor. Yiğitler köyü Avşa Adası`nın en popüler plajları olan Altınkum, Tavşanlı ve Karadut plajı`nın yanı sıra muhafazakar görüşlü ailelerin tercih ettiği kadınlar plajı`nada oldukça yakın konumda. Köy içerisinde tatilcilere hizmet veren az sayıda restoran ve çay bahçeleri ile birlikte market alışverişlerinizi yapabileceğiniz A-101 ve Şok Market zinciri yer alıyor. Gece ve gündüz oldukça sakin bir yapıda bulunan yiğitler köyünde son yıllarda ardı ardına açılan havuzlu oteller avşa merkezinde havuzlu otellerin bulunmayışından dolayı beldemizin popülerliğini artırmış durumdadır. Yiğitler köyü kiralık ev seçenekleri ile oldukça zengindir. Konaklamada Avşa merkeze göre daha uygun fiyatlarla tatil yapılan yiğitler köyünde 5-6 kişi kalınan 2+1 daireler günlük 150 tl`den başlayan fiyatlarla sizlerin hizmetinizde. Apart tipi tatil arayanlar için ise 2 kişi 80 Tl gibi fiyatlar hakim. Havuzlu otellerde yarım pansiyon sunulan hizmetin kişi başı bedeli 120 Tl civarlarında. Bu rakamlar haziran ve eylül aylarında dahada uygun olarak sunuluyor. Fiyatlar hakkındaki detaylı bilgileri Pansiyon Fiyatları sayfamızdan bulabilirsiniz. Köy içerisinde her kesimden insan bulunsada nüfus olarak ağırlıklı muhafazakar aileler hakim yapıda. Kadınlar plajına yakın evler arayan tatilciler yiğitler köyünü tercih etmek zorunda.

Yiğitler köyüne ulaşım için tatilcilerin önce Avşa merkez iskelesine inip Avşa minibüs terminalinden her yarım saatte hareket eden minibüsler vasıtası ile gelmesi gerekiyor. Bunun içinde Avşa Adasına Nasıl Gidilir bilmeniz gerekiyor. Yukarıda saydığımız koylara ulaşım için her 15 dakika içerisinde araç bulmak mümkün.

Avşa Adası Yiğitler Köyü

Avşa Adasına Ne Zaman Gidilir

Merhaba değerli tatilciler, bu makalemizde avşa adasına ilk defa gelecekler için avşa adasına ne zaman gidilir konusunda sizlere detaylı turistik bilgiler vereceğiz.

Avşa adasında sezon hazırlıkları her yılın mayıs ayının sonlarında başlar. Okulların kapanacağı tarihe yakın Avşa`da kiralık ev, otel, motel, pansiyon ve apart dahilinde restoranlar, barlar ve turistik mekanlar dahilinde her işletme açıktır, dolayısı ile sezon okulların kapanması ile birlikte başlar ama mayıs ayının sonlarından itibaren havaların ve deniz suyununda ısınması ile birlikte adaya gelenler bulunmaktadır. Bu dönemde sakin olması nedeni ile Avşa Adasında Gezilecek Yerler bir başka güzeldir. Yüksek sezon temmuz ve ağustos aylarında yaşanır. Bu dönem avşa adasının en hareketli dönemi olduğundan hareketi, eğlenceyi ve gece hayatı`nı seven tatilciler çoğunlukla bu dönemi tercih etmektedir. Bu dönem içerisinde otel, motel, apart ve pansiyon fiyatları`ndada artış görülmektedir.

Bir kısım tatilcide eylül ayında tatil yapmayı tercih eder. Bu dönemde avşa adası daha sakin olup çalışan bir çok yerli ve işletme sahibi bu dönemde tatillerini yaparlar. Güzel ve keyifli havaların yaşandığı mayıs ve eylül aylarında fiyatlarda oldukça ekonomiktir Bu noktada adamıza ne zaman geleceğinizi düşündükten sonra ulaşım için Avşa Adasına Nasıl Gidilir bilmeniz gerekiyor.

Avşa Adasına Ne Zaman Gidilir

Avşa Adasının Nüfusu

Marmara bölgesinin en güzide tatil merkezi olan avşa adasının nüfusu ne kadardır eminiz merak ediyorsunuzdur. İşte bu makalemizde bu konuya açıklık getireceğiz.

Avşa adası yerleşim olarak iki kısma ayrılmaktadır. Adanın bilindik adının geldiği Avşa ve adanın doğu sahilinde bulunan yiğitler köyü yaz kış yaşayanların bulunduğu bölgelerdir. Yerleşim olarak avşa mahallesi en büyük kısmını oluşturmaktadır. Kış aylarında adanın toplam nüfusu 2.000 kişi civarlarında iken yaz aylarında bu sayı 130.000`leri bulabilmektedir. Adanın yüksek sezonu sayılan temmuz ayında normal kişi sayısı 80.000 civarlarında iken bayram dönemlerinde 120 – 130.000`lere ulaşabilmektedir. Haziran ve eylül aylarında bu sayı ise 10.000-20.000 kişi civarlarındadır.

Avşa adası anlık değişimlere göre her anı kalabalık ve yoğun geçen bir yaz sezonuna sahipken kış aylarında içine kapanık oldukça sakin bir dönem yaşamaktadır. Adamızın konumu ve haritadaki yeri hakkında merak ettiklerinizi Avşa Adası Nerede sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Avşa Adasının Nüfusu

Avşa Adası Gece Hayatı

 Herkeze yeniden merhaba derken sizlere bu seferki makalemizde avşa adası gece hayatı hakkında bilgiler vereceğiz.

Avşa adası, dinlencenin, denizi ve kumunun yanı sıra gece hayatı ile oldukça meşhurdur. Türkiye`nin ilk tatil merkezlerinden biri olan adamızın meşhur gece hayatı 1970`lı yıllara kadar dayanır. Ülkemizin en büyük açık hava discolarının adamızda olduğu söylersek bu konuda abartmış olmayız. Adamızın gece hayatı oldukça renklidir. Gece külüpleri ve eğlence yerleri çoğunlukla Avşa Adası Plajları üzerindedir. Tabi gece hayatı denince akla ilk barlar sokağı gelir. İskeleden indiğinizde sağ tarafta yer alan bu caddede 4 club bar 2 türkü evi bulunmaktadır. Mekanların çoğunun burada olmasından ötürü cadde baya hareketlidir. Alternatif arayanlar için ise canlı müzik şölenlerinin yapıldığı Marpuç Beach ve Gıybet en ideal eğlence yerleri arasında yer almaktadır.Ve tabiî ki adamızın en meşhur, türkiyede en çok bilinen mekanlardan disco tanz, elit eğlence yerlerinden biri olan liatris ve arena disco adamızın gözbebeği tesisleridir. Barlar sokağında gece saat 2:00`ye kadar süren eğlence biter bitmez merkezde yer alan discolar sabahın ilk ışıklarına kadar sizlere hizmet vermektedir. Tabiki adamızda hayat sadece eğlenceden ibaret değildir. Tatilinizde yapabileceğiniz diğer aktiviteler için lütfen Avşa Adasında Gezilecek Yerler listemizi inceleyiniz .

Alternatif olarak adamızın sahillerinde yer alan nargile evleri, balık restoranlar ve cafeler değişik keyifleri sizlere sunmakta. Özellikle balık restoranlarında roman sanatçıların çaldıkları roman havası ve fasıllar eşliğinde yenilen Avşa Adasında akşam yemekleri sizleri başka alemlere götürür. Son olarak adamızda tüm bunları yaşamanız için Avşa Adası Günlük Kiralık Evler arasından kendinize bir yer seçmeniz gerekiyor.

Avşa Adası Gece Hayatı

Avşa Adasında Ne Yenir

Avşa adasına tatile gelmek isteyenler acaba adada ne yerim ne içerim, adaya özgü yerel lezzetler varmıdır diye eminiz düşünmüşlerdir. İşte bizde bu arayışta olanlar için avşa adasında ne yenir isimli makalemizi yazma ihtiyacı duyduk.

Avşa adası ada olmasının verdiği ayrıcalık nedeni ile deniz ürünlerinin ağırlıklı olduğu mutfağı ve adaya öz ada karası üzümlerinden imal edilen şarapları ile ünlüdür. Bu güzel adaya tatile geldiğinizde balıkçıların olta ile yakaladığı istavrit, uskumru balıklarını, işkine, dil balığı ve karagöz`ün tadına mutlaka bakmalı. Bu saymış olduğumuz balık çeşitlerini iskelede balıkhanede bulabilirsiniz. Yine mevsiminde ada sularında tutulan lüfer, palamut türü balıkları adanın yerel balık restoranlarında yiyebilirsiniz.

Adamızın güzel koylarında, örneğin çınar, altınkum ve karadut koyu ve plajalrında yeralan kır gazionalarından ise mutlaka adamızın denizinden çıkarılan taze midye`den yapılan midye tava ve dolmasının, karidesin tadına bakmalısınız. Eğer yanında içecek arıyorsanız adamızda yetişen üzümlerden imal edilenmeşhur avşa şarapları tavsiyemizdir.

Avşa Adasında Ne Yenir

Avşa Adası Plajları

Avşa Adası Plajları nerede ve nasıl gidilir? Çınar Koyu, Altınkum Plajı, Tavşanlı Plajı, Karadut Plajı Nasıl bir yer?. Muhazafazakar tatilciler için Kadınlar Plajı bulunuyormu?. Bu sayfamızda tüm bu sorularınızın cevaplarını sizlere vereceğiz. Ayrıca aşağıda belirteceğimiz tüm yerler Avşa Adasında Gezilecek Yerler arasındadır.

Değerli tatilcilerimiz ve ziyaretçilerimiz, web sitesi olarak sizlerin merak ettiği bir husus olan avşa adası plajları hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. Bilindiği üzere Avşa Adası denizi ve kumsalları ile olduğu kadar harika gece hayatı ile dillere destan olmuştur..

Avşa Adası Plajları Nasıl Bir Yer?

Marmara takım adalarının en çok kumsalı bulunan avşa adası iş bu sebeb ile diğer adalara nazaran tatil için daha popüler ve daha çok tercih edilir olmuştur. Adanın hemen hemen her bir yanında denize girebileceğiniz kumsallar ve plajlar bulunmaktadır. Avşa merkezinde ise sahil 5 km boyunca boydan boya kumsaldır.Adamıza gelenler otel, motel, apart ve pansiyon türü işletmelerin genelinin bu sahil kesiminde olmasından ötürü genelde burada denize girmeyi tercih etsede denize girilecek plaj bununla sınırlı değildir. Avşa adasının en büyük 2. plajı ise çınar koyudur. 1,5 km`lik bir sahile sahip olan bu plaj adını burada yer alan tarihi çınar ağaçlarından almaktadır. Genelde ailelrin tercih ettiği doğal ortam içerisinde harika bir plajdır. Adamızın en çok tercih edilir kumsal ve plajları ise adanın güney kesiminde yer almaktadır. Bunlar önem sırasına göre Altınkum, Karadut, Tavşanlı ve Çok incir plajlarıdır.Altınkum denizinin sığ olması ve yerel lezzetlerin sunulduğu kır gazinoları ile ünlüdür. Karadut sakin ve huzurlu olmasından çok tercih edilir, tavşanlı ve çok incir ise alternatif arayanların tercih erttiği yerler arasındadır. Tavşanlı ve Karadut arasında ise tesettürlülerin tercih ettiği Kadınlar plajı yine adamızın plajları arasındadır. Tam güney burnunda ise Kumtur plajı gözlerden uzak denize girmek isteyenler için idealdır.

Avşa Adası Koylar ve Plajlar

Çınar Koyu

Avşa Adası Çınar Koyu Adamızın batı sahillerinde yer almaktadır. Avşa merkezden güneye doğru uzanan sahil kesimlerinde bulunmaktadır. Koy içerisinde 4 adet restoran özel plaj, şezlong ve şemsiye hizmeti sunmaktadır. Bunların arasında en popüler olan mekanlar İsmet`in yeri ve Ayanya Beach adlı işletmelerdir. Çınar koyu içerisi doğal bir yapıda ağaçlık bir ortamda bulunmaktadır. Bu nedenle tatilciler tarafından oldukça beğenilmektedir.

Altınkum Plajı

Altınkum Plajı sığ denizi yeşillik ortamı ve içerisinde bulunan 4 adet restoranı ile oldukça beğenilen plajlar arasında yer almaktadır. Bu mekanlar arasında başı çeken Şahin tepesi adlı restorandır. Plaj sığ yapısı ile yüzme bilen bilmeyen her kesime hitap eder. Altınkum plajı`na ulaşım Avşa Merkezden kalkan minibüsler ile sağlanıyor.

Tavşanlı Plajı

Tavşanlı Plajı Altınkum plajının 300 metre kadar ilerisinde bulunuyor. Ormanlık bir ortamda yeşil ile mavinin birleştiği bir ortama sahip olan plaj popülerlik sıralamasında 3. sıradadır. Tavşanlı plajı`na ulaşım köy minibüsleri ile sağlanmaktadır.

Karadut Plajı

Karadut Plajı Tavşanlı Plajı`nın 400 metre ilerisinde yer alıyor. Adını yörede yetişen karadut ağaçlarından alan plaj sessiz sakin huzur doludur. Bu nedenle gelenlerce çok beğenilmektedir.

Kadınlar Plajı

Kadınlar Plajı hem Karadut hemde Tavşanlı plajı arasında yer almaktadır. Plaj denizden ve karadan görülmesi imkansız bir yerde olduğundan muhafazakar kadınlarca tercih edilmiştir. Bu nedenle plaj Kadınlar Plajı adını almıştır. Plaja giriş yol üzerindeki tarlanın içerisinden geçmekten geçiyor. Burada bulunan patikayı izlediğinizde Kadınlar Plajı`na ulaşmış oluyorsunuz.

Avşa Adası Diğer Koy ve Plajlar

Avşa Adası`nın diğer önemli plajları ise 78 Koyu, Manastır Koyu, Beyazsaray Koyu, Kumburnu Plajı, Değirmen Plajı, Mavikoy ve Çiftlik Plajları`dır. Ayrıca Yiğitler Köyü Plajları köy merkezinden Altınkum Plajı`na kadar uzanmaktadır. Bu koy ve plajlar yukarıda saymış olduğumuz plajlara nazaran daha sakindir. Sakinlik arayan tatilciler denize girmek için tercih edebilirler.

Konaklamalarınızda Avşa Adası Günlük Kiralık Evler ve Villaları tercih ederseniz bu plajlara ve koylara yakın olursunuz. Böylelikle evinizde dinlenirken istediğiniz zaman plajlarda güneşlenebilir denize girebilirsiniz.

Adamızın hemen hemen her yerinden denize girilebilmektedir. Bunun için adamızın çevresini kesinlikle gezmenizi tavsiye ederiz. Eğer sizde adamıza tatile gelmeyi düşünüyorsanız Avşa Adasına Nasıl Gidilir adlı sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz..

Avşa Adası Plajları