Avşa Adası İdo Seferleri

Avşa adası ido seferleri adamıza her tatile geleceklerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Avşa yapısı itibarı ile bir ada olduğu için ulaşım sadece deniz yolu ile sağlanmaktadır.

Bu nedenlede avşa adasına tatile çıkmadan önce mutlaka ulaşım durumunuzu çözmeniz gerekmektedir. Avşa adasına ulaşım büyük ölçüde ido sağlamaktadır. Adamıza en hızlı ulaşabileceğiniz ido deniz otobüsleri ile yenikapı ve bostancı üzerinden kalkış sağlanmaktadır. Yolculuk sırasından marmara adasına yolcu indirilmekte ulaşım avşa adasında son bulmaktadır. Avşa`ya ulaşımınızı sağladıktan sonra yapacağınız aktiviteler ile ilgili Avşa`da Gezilecek Yerler içeriğimizi inceleyerek güzel bir tatil planı yapabilirsiniz. Ayrıca konaklamalarınız hakkında rehber bilgiler için Avşa Adasıda Nerede Kalınır sayfamıza bakmanızı kesinlikle önermekteyiz .

 Her yılın nisan ayında ido avşa adasına haftalık seferler düzenlemektedir. Nisan ayından haziran ayına kadar hafatada sadece cuma günleri istanbuldan hareket sağlanmakta pazar günleride dönüş seferi düzenlenmektedir. Okulların haziran ayında kapanması ile birlikte ido günlük sefelere başlamaktadır. Hafta içi her gün saat 08:30 da bostancıdan hareket eden otobüs yenikapı`daki yolcularıda aldıktan sonra 09:30 da avşa adasına hareket etmektedir. Ulaşım 3:30 saat sürmektedir. Temmuz ayında sefer sayıları 3 e bazı durumlarda 4 e çıkmaktadır. En çok seferler haftasonları düzenlenemekte olup sayı 6 ya çıkabilmektedir. Bayram dönemlerinde bu sayı 20`yi bulabilmektedir. Bu nedenle haftasonları veya bayram dönemlerinde avşa adasına gelecekseniz gidiş ve dönüş olmak üzere mutlaka bilet rezervasyonlarınızı yapmanız gerekmektedir. İstanbul üzerinden alternatif ulaşım için Avşa Adası Feribot Seferleri sayfamızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu konuda detaylı bilgileri ve bilet rezervasyonlarını ido`nun web sitesinden yapabilirsiniz. Sormak istediğiniz konularda konu altındaki yorum alanından bize soru yöneltebilirsiniz. İdo Avşa Adası Seferleri 2021 yılı tarife bilgileri güncellenmiş ve listelenmiştir .

Avşa Adası İdo Seferleri