Avşa Adası Plajları

Avşa Adası Plajları nerede ve nasıl gidilir? Çınar Koyu, Altınkum Plajı, Tavşanlı Plajı, Karadut Plajı Nasıl bir yer?. Muhazafazakar tatilciler için Kadınlar Plajı bulunuyormu?. Bu sayfamızda tüm bu sorularınızın cevaplarını sizlere vereceğiz. Ayrıca aşağıda belirteceğimiz tüm yerler Avşa Adasında Gezilecek Yerler arasındadır.

Değerli tatilcilerimiz ve ziyaretçilerimiz, web sitesi olarak sizlerin merak ettiği bir husus olan avşa adası plajları hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. Bilindiği üzere Avşa Adası denizi ve kumsalları ile olduğu kadar harika gece hayatı ile dillere destan olmuştur..

Avşa Adası Plajları Nasıl Bir Yer?

Marmara takım adalarının en çok kumsalı bulunan avşa adası iş bu sebeb ile diğer adalara nazaran tatil için daha popüler ve daha çok tercih edilir olmuştur. Adanın hemen hemen her bir yanında denize girebileceğiniz kumsallar ve plajlar bulunmaktadır. Avşa merkezinde ise sahil 5 km boyunca boydan boya kumsaldır.Adamıza gelenler otel, motel, apart ve pansiyon türü işletmelerin genelinin bu sahil kesiminde olmasından ötürü genelde burada denize girmeyi tercih etsede denize girilecek plaj bununla sınırlı değildir. Avşa adasının en büyük 2. plajı ise çınar koyudur. 1,5 km`lik bir sahile sahip olan bu plaj adını burada yer alan tarihi çınar ağaçlarından almaktadır. Genelde ailelrin tercih ettiği doğal ortam içerisinde harika bir plajdır. Adamızın en çok tercih edilir kumsal ve plajları ise adanın güney kesiminde yer almaktadır. Bunlar önem sırasına göre Altınkum, Karadut, Tavşanlı ve Çok incir plajlarıdır.Altınkum denizinin sığ olması ve yerel lezzetlerin sunulduğu kır gazinoları ile ünlüdür. Karadut sakin ve huzurlu olmasından çok tercih edilir, tavşanlı ve çok incir ise alternatif arayanların tercih erttiği yerler arasındadır. Tavşanlı ve Karadut arasında ise tesettürlülerin tercih ettiği Kadınlar plajı yine adamızın plajları arasındadır. Tam güney burnunda ise Kumtur plajı gözlerden uzak denize girmek isteyenler için idealdır.

Avşa Adası Koylar ve Plajlar

Çınar Koyu

Avşa Adası Çınar Koyu Adamızın batı sahillerinde yer almaktadır. Avşa merkezden güneye doğru uzanan sahil kesimlerinde bulunmaktadır. Koy içerisinde 4 adet restoran özel plaj, şezlong ve şemsiye hizmeti sunmaktadır. Bunların arasında en popüler olan mekanlar İsmet`in yeri ve Ayanya Beach adlı işletmelerdir. Çınar koyu içerisi doğal bir yapıda ağaçlık bir ortamda bulunmaktadır. Bu nedenle tatilciler tarafından oldukça beğenilmektedir.

Altınkum Plajı

Altınkum Plajı sığ denizi yeşillik ortamı ve içerisinde bulunan 4 adet restoranı ile oldukça beğenilen plajlar arasında yer almaktadır. Bu mekanlar arasında başı çeken Şahin tepesi adlı restorandır. Plaj sığ yapısı ile yüzme bilen bilmeyen her kesime hitap eder. Altınkum plajı`na ulaşım Avşa Merkezden kalkan minibüsler ile sağlanıyor.

Tavşanlı Plajı

Tavşanlı Plajı Altınkum plajının 300 metre kadar ilerisinde bulunuyor. Ormanlık bir ortamda yeşil ile mavinin birleştiği bir ortama sahip olan plaj popülerlik sıralamasında 3. sıradadır. Tavşanlı plajı`na ulaşım köy minibüsleri ile sağlanmaktadır.

Karadut Plajı

Karadut Plajı Tavşanlı Plajı`nın 400 metre ilerisinde yer alıyor. Adını yörede yetişen karadut ağaçlarından alan plaj sessiz sakin huzur doludur. Bu nedenle gelenlerce çok beğenilmektedir.

Kadınlar Plajı

Kadınlar Plajı hem Karadut hemde Tavşanlı plajı arasında yer almaktadır. Plaj denizden ve karadan görülmesi imkansız bir yerde olduğundan muhafazakar kadınlarca tercih edilmiştir. Bu nedenle plaj Kadınlar Plajı adını almıştır. Plaja giriş yol üzerindeki tarlanın içerisinden geçmekten geçiyor. Burada bulunan patikayı izlediğinizde Kadınlar Plajı`na ulaşmış oluyorsunuz.

Avşa Adası Diğer Koy ve Plajlar

Avşa Adası`nın diğer önemli plajları ise 78 Koyu, Manastır Koyu, Beyazsaray Koyu, Kumburnu Plajı, Değirmen Plajı, Mavikoy ve Çiftlik Plajları`dır. Ayrıca Yiğitler Köyü Plajları köy merkezinden Altınkum Plajı`na kadar uzanmaktadır. Bu koy ve plajlar yukarıda saymış olduğumuz plajlara nazaran daha sakindir. Sakinlik arayan tatilciler denize girmek için tercih edebilirler.

Konaklamalarınızda Avşa Adası Günlük Kiralık Evler ve Villaları tercih ederseniz bu plajlara ve koylara yakın olursunuz. Böylelikle evinizde dinlenirken istediğiniz zaman plajlarda güneşlenebilir denize girebilirsiniz.

Adamızın hemen hemen her yerinden denize girilebilmektedir. Bunun için adamızın çevresini kesinlikle gezmenizi tavsiye ederiz. Eğer sizde adamıza tatile gelmeyi düşünüyorsanız Avşa Adasına Nasıl Gidilir adlı sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz..

Avşa Adası Plajları

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Apart Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.