Avşa Adası Yiğitler Köyü

Avşa adası yiğitler köyü adamızın doğu sahilinde yer alan bir tatil beldesidir. Son nüfus sayımına göre nüfusu 618 kişi olan yaz kış yaşayanların bulunduğu bu köy son yıllarda artan popülaritesi ile tatilcilerin gözdesi durumunda. Ayrıca köy Avşa Adasında Gezilecek Yerler listesinde yer alıyor.

 Eski dönemlerin balıkçı kasabalarını andıran yapısı ile sakin ve huzurlu bir tatil düşünenlerin yanı sıra muhafazakar kesimin ağırlıkla geldiği bir belde olan köyümüzde tatilciler için daha çok ev tipi pansiyonlar ve apartlar hizmet veriyor. Yiğitler köyü Avşa Adası`nın en popüler plajları olan Altınkum, Tavşanlı ve Karadut plajı`nın yanı sıra muhafazakar görüşlü ailelerin tercih ettiği kadınlar plajı`nada oldukça yakın konumda. Köy içerisinde tatilcilere hizmet veren az sayıda restoran ve çay bahçeleri ile birlikte market alışverişlerinizi yapabileceğiniz A-101 ve Şok Market zinciri yer alıyor. Gece ve gündüz oldukça sakin bir yapıda bulunan yiğitler köyünde son yıllarda ardı ardına açılan havuzlu oteller avşa merkezinde havuzlu otellerin bulunmayışından dolayı beldemizin popülerliğini artırmış durumdadır. Yiğitler köyü kiralık ev seçenekleri ile oldukça zengindir. Konaklamada Avşa merkeze göre daha uygun fiyatlarla tatil yapılan yiğitler köyünde 5-6 kişi kalınan 2+1 daireler günlük 150 tl`den başlayan fiyatlarla sizlerin hizmetinizde. Apart tipi tatil arayanlar için ise 2 kişi 80 Tl gibi fiyatlar hakim. Havuzlu otellerde yarım pansiyon sunulan hizmetin kişi başı bedeli 120 Tl civarlarında. Bu rakamlar haziran ve eylül aylarında dahada uygun olarak sunuluyor. Fiyatlar hakkındaki detaylı bilgileri Pansiyon Fiyatları sayfamızdan bulabilirsiniz. Köy içerisinde her kesimden insan bulunsada nüfus olarak ağırlıklı muhafazakar aileler hakim yapıda. Kadınlar plajına yakın evler arayan tatilciler yiğitler köyünü tercih etmek zorunda.

Yiğitler köyüne ulaşım için tatilcilerin önce Avşa merkez iskelesine inip Avşa minibüs terminalinden her yarım saatte hareket eden minibüsler vasıtası ile gelmesi gerekiyor. Bunun içinde Avşa Adasına Nasıl Gidilir bilmeniz gerekiyor. Yukarıda saydığımız koylara ulaşım için her 15 dakika içerisinde araç bulmak mümkün.

Avşa Adası Yiğitler Köyü

Bir önceki yazımız olan Avşa Adasına Ne Zaman Gidilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.