Avşa Adasına Kışın Ulaşım

Yaz aylarında avşa adasına ulaşım kolaydır. Peki avşa adasına kışın ulaşım nasıldır. Düzenli seferler varmıdır nasıl gidilir, nasıl dönüş sağlanır hepsini sizlerle bu yazımızda paylaşacağız. İlk önce kışın yapılacak aktiviteler ile ilgili Avşa Adasında Gezilecek Yerler sayfamızı incelemenizi önermekteyiz.

Avşa adası kış aylarında oldukça içine kapanıktır. Yaz aylarında 130.000`i bulan nüfus kış aylarında 2000 kişi civarındadır. Bu dönemde oldukça sakin olan ada eylül ayının sonlarına doğru kış moduna geçer. Bu dönemde ido hergün düzenli olarak yapmış olduğu seferlere ara vererek sefer sayısını cuma günleri gidiş pazar günleri dönüş olmak üzere hafatada 1 güne düşürür. Kışın başlaması ile birlikte ido bahara kadar seferlerine ara vermektedir. Yinede haftada 1 gün Adalar-1 feribotu ile Tekirdağ feribot seferleri düzenlenmektedir. Kışın avşa adasına istanbul üzerinden gelecek olanlar Adalar-1 gemisi ile irtibata geçmelidirler. Bununla birlikte kış aylarında Avşa Adası İdo Seferleri düzenlenmemektedir.

Anadolu yakasından ise hergün düzenli olarak Erdek üzerinden sabah ve akşam olmak üzere günde 2 adet avşa adasına feribot seferleri düzenlenmektedir.İstanbul üzerinden alternatif olarak bandırma`ya oradanda Erdek`e geçerek avşa adasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Kış aylarında hava şartlarının büyük ölçüde olumsuz olmasından ötürü yolculuk yapacak olanların gelmeden önce Avşa Adası hava durumu`na bakmalarını kesinlikle öneriririz. Yaz dönemlerinde adamıza gelmeyi planlıyorsanız Avşa Adasına Nasıl Gidilir adlı sayfamıza bakmanızı tavsiye ederiz. Kışın kalınacak yerler ile ilgili Avşa Günlük Kiralık Evler içeriğimizi ziyaret ediniz.

Avşa Adasına Kışın Ulaşım

Bir önceki yazımız olan Avşa Adasında Ne Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.