Avşa Adasına Nasıl Gidilir

Değerli ziyaretçilerimizin sormuş olduğu soruların biride avşa adasına nasıl gidilir konusudur. Siz değerli misafirlerimize bu makalemizde avşa adasına ulaşım nasıl sağlanır detaylı olarak bunun bilgisini vereceğiz. Öncelikle Avşa Adasında Kiralık Ev seçmeden önce ulaşım konusunu çözmeli ve ulaşım için bilet almalısınız.

Avşa adası konum olarak marmara denizinin batısında yer alır. Kış aylarında ulaşımın zor olduğu adaya yaz aylarında neredeyse marmara bölgesinin her bir yanından sefer düzenlenmektedir. Bunların en belli başlıcası İDO tarafından her gün istanbul üzerinden düzenlenen İdo Avşa deniz otobüsleri seferleri`dir. İdo haricinde yine hergün tekirdağ avşa arabalı özel feribot seferleri düzenlenmektedir. Son yıllarda bursa mudanya üzerinden budo deniz otobüsleride sefer düzenlemeye başlamıştır. Bunun haricinde balıkesirin erdek ilçesindende yaz kış düzenli olarak gestaş arabalı vapuru adalılara ve tatilcilere hizmet vermektedir.

 Kış aylarında ise avşa adasına ulaşım sadece balıkesirin erdek ilçesinden sağlanmaktadır.İstanbul üzerinden adaya gelecekler önce ido ile bandırma ilçesine oradanda erdek`e geçip avşa adasına gelebilirler.Adaya rahat ve sorunsuz ulaşım için özellikle yaz aylarında biletlerinizi önceden almanız tavsiye edilir. Tekirdağ üzerinden araçlı gelecek misafirlerimizinde önceden araç rezervasyonu yapmaları tavsiyemizdir. Bunun haricinde Avşa Adasına Ne Zaman Gidilir sayfamızı inceleyerek tatil planınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Avşa Adasına Nasıl Gidilir

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nerede başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın