Avşa Adasında Gezilecek Yerler

Herkeze tekrar merhaba. Bu makalemizde sizlere avşa adasında gezilecek yerler konusunda önemli turistik bilgiler vereceğiz.

Avşa adası gezilecek onlarca yer ihtiva etmektedir. Avşa Adasında Kiralık Ev bulduktan sonra dört bir yanı denizlerle çevrili adamızda bir tatil planı yaparken bir gününüzü adamızın çevresini gezerek ayırmanız tavsiyemizdir. Bir elektirikli bisiklet kiralayacak bu geziyi yapabilirsiniz. Adamızın her hangi bir noktasında özellikle sahil kesimindeki yolları takip ettiğinizde muhteşem güzellikteki Avşa Adası Plajları ve koylarını görme şansına sahip olacaksınız. Bunların yanında Yiğitler Köyü, manastır, beyazsaray alibaba ve çiftlik gibi aklımıza gelen yerler karşınıza çıkacaktır. Dahada etraflı dolaştığınızda çınar koyu, kumtur, çokincir, karadut, tavşanlı, altınkum, yiğitler köyü, yiğitler kalesi kanburtarla, akvaryum ve mavikoy gezilecek yerler olarak adamızda yer almaktadır. Yine adamızın tam merkezinde cennet tepeside denilen noktadan adamızın dört bir yanını görme ve görüntüleme şansına sahip olacaksınız. Yine iç kısımlarda gavur dere olarak anılan adanın yerlilerinin ekim alanları gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Avşa Adası, gezilecek ve görülecek yerlerin haricinde muhteşem bir eğlence hayatına sahiptir. Avşa Adası Gece Hayatı ile birlikte görülecek yerleri gezmek adamızda yapılacak en güzel tatil biçimidir .

Diğer taraftan iskeleden özel tekne kiralayarak adanın çevresini dolaşabilir beğendiğiniz koylarda denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz çevre adalarıda özel teknelerle ziyaret edebilirsiniz. Ulaşım konusunda detaylı bilgilere Avşa Adası`na Nasıl Gidilir sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

avşa adası gezilecek yerler

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Hakkında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın