Avşa Adasında Ne Yapılır

Avşa adasında ne yapılır? Adaya tatile geleceksiniz ama neler yapılır bilmiyorsunuz, işte bu yazı dizimizde bu sorularınızın cevaplarını bulacaksınız.

Avşa adası turistik anlamda herşeyi yapabileceğiniz her türlü imkanı bulabileceğiniz bir ada olma özelliğindedir. Adamızda yapılacak en güzel aktivitelerin başında Avşa Adası Plajları içerisinde yüzme gelmektedir. Adanın hemen hemen her yerinden denize girme imkanı bulunmaktadır. Adamızda yapacağınız ufak bir keşif gezisi ile yüzülecek noktaları keşfedebilirsiniz. Tabi bu durum dalış meraklıları içinde geçerlidir. Dalmayı, su altını sevenler için ada adeta bir cennettir.Yine bu noktalarda güneşlenebilir günün tadını çıkarabilirsiniz. Avşa adasında yapılacak bir diğer aktivitede bisiklet sporu`dur. Adamızda bisiklet kiralama noktalarından kiralayabileceğiniz bisikletler ile adayı dört bir yandan gezebilir keşfetmenin ve bu keşiflerle birlikte doğanın manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Yapacağınız bu keşifler için Avşa Adası Gezilecek Yerler rehberimizden yararlanabilirsiniz. Rüzgar sörfü`nü seviyorsanız yiğitler köyünde bol bol esen poyraz rüzgarları sayesinde bu keyfi doyasıya yaşayabilirsiniz.

 Bunların dışında adamıza özgü balık çeşitlerini ve meşhur midye tavası`nın tadına bakabilirsiniz. Sahil bandında bulunan yerel restoranlarda müşterilerine müzik yapan roman arkadaşların eşliğinde keyifli avşa geceleri`ni yaşayabilirsiniz. Yeme ve içme mekanları ve yenilecek şeyler hakkında Avşa Adasında Ne Yenir içeriğimizden yararlanabilirsiniz. Barlarında eğlenebilirsiniz, sabaha kadar açık discolarında sabaha kadar dansın müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Sabahladığınız gecelerde yiğitler köyünde gün doğumunu izleyebilirsiniz. Balık tutmayı seviyorsanız adamızın her noktasından balık tutabilirsiniz veya tekne kiralayakda bu aktiviteyi yapabilirsiniz. Meşhur yöresel ev yemekleri sunan lokantalarında uygun fiyatlarla kendinize ziyafet sunabilirsiniz. Tutacağınız her hangi bir daire villa veya bir apartta mangal keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Meşhur gün batımlarını izleyebilirsiniz. Cennet tepesi denilen manzara noktasında nefis manzaralar eşliğinde kendinize bir fotoğraf anısı oluşturabilirsiniz. Nefis kumpir çeşitlerinin tadına bakabilirsiniz. Meşhur avşa şaraplarından yanınızda götürebileceğiniz gibi yemek şölenlerinizde güzel şaraplarımızın tadını çıkarabilirsiniz.

 Avşa adasında neler yapılır aktiviteler nedir kısaca sizlere bu yazı dizimizde bunları anlatmaya çalıştık. Umarız sizde bu ada yaşamı içerisinde yerinizi alır adamızın keyfini çıkarabilirsiniz. Konaklamalarınız için Avşa Adası Kiralık Ev seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Avşa Adasında Ne Yapılır

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Feribot Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.